Blog|PODCAST

Joanna Kinowska – kuratorka fotografii

Kuratorka fotografii, recenzentka  – Joanna Kinowska

.

Joanna jest historykiem sztuki, pracuje jako kierownik do spraw edukacji kulturalnej w Służewskim Domu Kultury. Szeroko znana jako niezależna kuratorka wystaw i edytorką książek fotograficznych. Prowadzi autorskie warsztaty dla profesjonalistów „Myślenie fotografią”, jest wykładowcą Akademii Fotografii.

Od lat jest bardzo aktywna i można ją spotkać na wielu imprezach fotograficznych w całym kraju, gdzie często prowadzi przeglądy portfolio.  

.

Joanna nie tylko zna się na historii fotografii i edycji zdjęć, ale również doskonale operuje słowem. Jest znana z świetnych tekstów kuratorskich, opisów do wydawnictw i własnych felietonów. Zobacz koniecznie wpisy na blogu Miejsce Fotografii, który jest pełen wartościowych treści. 

.

.

Z dzisiejszej rozmowy dowiesz się:

 .

p

dlaczego w ogóle warto robić zdjęcia

.

pjak może wyglądać współpraca edytora i fotografa przy wyborze matetiału do publikacji lub wystawy

.

pjak uczyć się edytowania zdjęć

.

pdlaczego Joannę Kinowską tak kręci oglądanie zdjęć

.

pkim są klienci i jak ich zdobywa kurator fotografii


.pJak Joanna ocenia poziom polskiej fotografii

 ..

.

 

Asia jest człowiekiem pełnym zachwytu otaczającego nas świata a jej uwagi na temat fotografii są cennymi wskazówkami dla każdego twórcy. Jest współorganizatorką konkursu Fotograficzna Publikacja Roku. Juroruje w konkursach i moderuje spotkania z fotografami. 

.

Na końcu tego wpisu możesz zobaczyć jeszcze więcej podpowiedzi i inspiracji w przygotowanych przez mojego gościach linkach.

.

Posłuchaj rozmowy z Joanną Kinowską, żeby dowiedzieć się czegoś o swojej fotografii. A jeśli ten odcinek jest dla ciebie wartościowy, to podziel się linkiem ze znajomymi (łącze znajdziesz pod tytułem). 

.

.

..

..

.

Zapraszam do kontaktu z Joanną – znajdziesz ją tutaj: 

.

.

Zobacz inspiracje polecane przez Joannę :

.

.

.

Jeżeli chcesz posłuchać innych odcinków to kliknij link: 

https://kubaociepa.pl/podcast013/

https://kubaociepa.pl/podcast002/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.